Piaski hamulcowe

Strona główna  /  Piaski hamulcowe

Piaski hamulcowe

Piaski dla pojazdów szynowych

W naszej ofercie posiadamy precyzyjnie wyselekcjonowany suszony piasek kwarcowy, który znajduje zastosowanie w taborach kolejowym oraz tramwajowym. Dzięki wykorzystaniu piasku hamulcowego zwiększa się poziom bezpieczeństwa transportu poprzez umożliwienie sprawnego hamowania oraz rozpędzania pojazdu.

Podczas eksploatacji taboru jedną z najważniejszych rzeczy jest zapewnienie odpowiednich warunków przy zatrzymywaniu pociągu na dystansie, który nie przekracza dopuszczalnej długości toru hamowania, a także płynnej regulacji prędkości pojazdu oraz utrzymania unieruchomionego taboru na spadku. Jest to istotne nie tylko ze względu na komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo podróżnych. W tym celu używa się specjalnych piasków hamulcowych.

Bezpieczeństwo pojazdu szynowego

Umiejętne rozpędzanie oraz hamowanie to najważniejsze czynności w prowadzeniu pojazdów szynowych. Suszony piasek wykorzystywany jest w systemach piaskowania, które zapobiegają poślizgowi kół pojazdu oraz zwiększają ich przyczepność do szyny. Piaskowanie działa podczas hamowania oraz rozruchu pojazdu. Proces może być uruchomiony zarówno przez motorniczego, jak i automatycznie, podczas hamowania awaryjnego albo poślizgu.

Podczas rozpędzania pojazdu piasecznice wysypują piasek pod koła jezdne wagonu, co znacznie poprawia ich przyczepność i eliminuje ryzyko poślizgu. Natomiast podczas hamowania piasecznica za pomocą sprzężonego powietrza wydmuchuje piasek pomiędzy koło i szynę.

Najwyższa jakość

W celu zapewnienia jak największej efektywności, kruszywa przeznaczone do taborów, powinny posiadać dokładnie sprecyzowane parametry, w tym m.in. granulat, poziom wilgotności oraz zawartość kwarcu. Wyłącznie spełnienie najwyższych europejskich norm jakości kwalifikuje je do wykorzystania w pojazdach szynowych.

Produkowany przez nas piasek hamulcowy spełnia wszystkie europejskie wymogi, które dotyczą granulacji, czystości, poziomu wilgoci, twardości, a także zawartości kwarcu. Oferowane przez nas produkty pozytywnie przeszły testy Pracowni Badań Stanowiskowych Laboratorium Badań Taboru Instytutu Kolejnictwa. Wysoka jakość jest wynikiem wielu badań i testów. Proponujemy Państwu piasek, który spełnia najwyższe europejskie normy oraz dostosowany jest do standardów piasecznicy konkretnego typu i pojazdu. Nasza firma gwarantuje odpowiednie pakowanie zamówionego produktu, które ułatwi załadunek.

Wszystkie informacje na temat produktu dostępne na stronie www.piaskihamulcowe.pl.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego przedsiębiorstwa specjalizującego się również w produkcji kruszyw do piaskowania i budowy nawierzchni sportowych.