Jakość

Strona główna  /  Jakość

Laboratorium

Sandmix posiada bardzo dobre i nowoczesne laboratorium. Badamy piaski, żwirki i kruszywa pod różnym kątem. Na bieżąco  przeprowadzamy analizy granulometryczne poszczególnych produktów, jak również badamy poziom wilgotności.

Wszystkie produkowane przez nas asortymenty suszonych i mokrych piasków oraz żwirów kwarcowych badane są na każdym etapie procesu produkcyjnego oraz przed wysyłką do klienta. Potwierdzeniem zgodności parametrów i przeprowadzonego badania jest wewnątrzzakładowy atest kontroli jakości, który jest dołączany do każdej partii wysyłanego towaru.

 

Okresowo w laboratoriach zewnętrznych przeprowadzamy również badania złoża pod kontem analizy parametrów chemicznych oraz dodatkowych parametrów, takich jak poziom PH, zawartość węglanów (strata prażenia) oraz pomiar temperatury spiekania.

Gwarancja jakości – doradztwo techniczne

Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy ekspertem w produkcji i uszlachetnianiu płukanych oraz suszonych piasków i żwirów kwarcowych.

 

Bardzo często zgłaszają się do nas klienci poszukujący piasków lub żwirów kwarcowych pod konkretne receptury produktowe. W takich sytuacjach również służymy doradztwem i naszą wieloletnią wiedzą. Zdarzają się sytuację, w której zmieniamy recepturę piasku na korzyść klienta po obopólnej zgodzie. Zawsze rozmawiamy z klientem i analizujemy, gdzie konkretny piasek ma mieć swoje zastosowanie. Zawsze staramy się pomóc. Świadectwo gwarancji wystawiane zamówieniom jest dowodem na zachowanie najlepszych parametrów naszych piasków i żwirków.

jakosc

Analiza piasku prowadzona jest na każdym etapie produkcji. Zaczynając od materiału wsadowego tzw. mokrego, poprzez kontrolę zaraz po wysuszeniu i przesianiu ziaren, aż do pobrania próbek przed oraz w trakcie załadunku dla klienta. Prowadząc szczegółową i powtarzalną analizę gwarantujemy klientowi, że otrzymuje kruszywo naturalne odpowiadające określonej specyfikacji, zarówno pod kątem frakcji ziarna oraz jego wilgotności.

Produkcja

Podstawową wartością  naszej produkcji jest dbałość o wysoką jakość naszych towarów. Badamy nasze piaski regularnie na każdym etapie ich produkcji począwszy od produkcji  mokrej przez suszenie i rozsiewanie a kończąc na wysyłce do klienta.

Bierzemy pod uwagę kilka parametrów m.in. uziarnienie oraz poziom wilgotności. Jesteśmy przedsiębiorstwem, które dba o jakość swojego produktu i potrafi elastycznie dopasować się do potrzeb globalnych rynku, jak również indywidualnego zamówienia. Aby utrzymać jakość na wysokim poziomie, przeprowadzamy okresowe badania naszych złóż pod kontem parametrów fizyko-chemicznych.

 

Na życzenie klienta wystawiamy zakładowy atest kontroli jakości. Jest to świadectwo gwarancji dla klienta, że zakupiony towar jest zgodny z jego wymogami  jakościowymi i znane jest jego miejsce pochodzenia. Atesty jakościowe sporządzamy do konkretnych produktów, pod konkretne uziarnienie piasku naturalnego. Współpracujemy m.in  z Państwowym Zakładem Higieny w Warszawie, Instytutem Odlewnictw w Krakowie, Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Oddziałem Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu.