Aktualności

Strona główna  /  Aktualności

Producent żwirów kwarcowych: aktualności

Najnowsze informacje i publikacje:

Sandmix kruszywa techniczne z Certyfikatem Instytutu Kolejnictwa. Jako jedyna firma w Polsce posiadamy Certyfikat Instytutu Kolejnictwa.

Gwarantujemy bezpieczeństwo hamowania oraz rozpędzania pojazdów szynowych

Produkujemy piaski hamulcowe zgodne z normą Deutsche Bahn. Czytaj dalej…

Zapraszamy na targi TRAKO

Po raz kolejny będziemy jednym z wystawców na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO, które odbędą się w Gdańsku w dniach 26-29 września.

Zaprezentujemy swoją ofertę piasków hamulcowych z certyfikatem Instytutu Kolejnictwa. Będzie również okazja obejrzeć wystawę zdjęć z konkursu „Z podróży koleją”.

Serdecznie zapraszamy!

12. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO

26-29 września 2017, Gdańsk

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Międzynarodowych Targów Gdańskich

stoisko Sandmix – hala E, stanowisko nr 12 


Wrocławskie i krakowskie tramwaje z piaskiem Sandmix

Dostarczamy piaski hamulcowe dla MPK Kraków i MPK Wrocław.

Miło nam poinformować, że nasza firma podpisała nowe dwuletnie kontrakty na dostawę specjalistycznego piasku do piasecznic tramwajowych. Dostarczymy 300 ton wrocławskiemu MPK dla wyposażenia tramwajów Skoda 16T, Skoda 19T, Pesa Twist czy Moderus Beta MF. Dla krakowskiego MPK nasze autocysterny dowiozą aż 2000 ton piasków hamulcowych dla pojazdów: Newag 126N, Pesa 2014N Krakowiak oraz Bombardier NGT 8.

Jednoczenie kontynuujemy współpracę z MPK Łódź. W tym roku dostarczymy 600 ton piasku dla pojazdów szynowych łódzkiej komunikacji miejskiej.

Piasek hamulcowy, czyli wyspecjalizowany piasek kwarcowy jest podstawowym elementem systemów piaskowania, które umożliwiają sprawne hamowanie i rozpędzanie tramwaju. Piasek Sandmix, jako jedyny w Polsce, posiada certyfikat jakości Instytutu Kolejnictwa w Warszawie.


Wystartowała trzecia edycja konkursu „Z podróży koleją”

Po raz kolejny zachęcamy do podróży koleją i zatrzymywania jej w obiektywie. Z początkiem wakacji wspólnie z Klubem Podróżników BIT wystartowaliśmy z III odsłoną naszego konkursu fotograficznego.

Uczestnikiem konkursu może zostać każdy, kto fotografuje i podróżuje pociągami. W tym roku prace możecie przesyłać w trzech kategoriach: Ludzie, Maszyny oraz Architektura. Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem strony: https://zpodrozykoleja.pl/. Na fotograficzne pamiątki z kolejowych wojaży czekamy do 30 września 2017 r. Do wygrania cenne nagrody rzeczowe. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.


Powracamy z drugą edycją konkursu „Z podróży koleją”

I edycja konkursu 

Podczas pierwszej edycji konkursu fotograficznego „Z podróży koleją” napłynęło aż 500 prac, które zachwyciły nas różnorodnością i kreatywnością. W trakcie obrad Jury wybrało 12 finałowych zdjęć, które pokazaliśmy podczas wystawy fotograficznej na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO i ozdobiły kalendarz Sandmix na 2016 rok.

Zwycięzcy I edycji konkursu:

I nagroda – Norbert Oksza Strzelecki, Tytuł: Refleksje

I nagrodaNorbert Oksza Strzelecki Balnica, Bieszczady, Tytuł Refleksje

II Nagroda – Mateusz Pustuła, Tytuł: Matka Polka

SONY DSC

III nagroda – Grzegorz Bukalski, Tytuł: Podróże i powroty

III nagroda Grzegorz Bukalski-Podróże i powroty

II edycja konkursu 

W wakacje 2016 powracamy z drugą edycją konkursu, która startuje już 25 czerwca. Po raz kolejny zachęcamy do podróży koleją i zatrzymywania jej w obiektywie. Uczestnikiem może zostać każdy, kto fotografuje i podróżuje pociągami. Prace konkursowe będzie można przesyłać do 31 sierpnia poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie www.zpodrozykoleja.pl

Do wygrania są cenne nagrody rzeczowe. Ponadto najlepsze fotografie pokażemy podczas wystawy, która w drugiej połowie roku odwiedzi największe polskie dworce kolejowe.


Nominacja do Godła Liderów Branży Budowlano-Wykończeniowej

Tym razem Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej doceniło nasz dynamiczny rozwój. Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy nominację do Godła Liderów Branży Budowlano-Wykończeniowej w kategoriach: Firma roku oraz Produkt roku 2015.


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

życzy Sandmix.


Sandmix na targach TRAKO

Nasza firma będzie jednym z wystawców na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO, które w dniach 22-25 września odbędą się w Gdańsku.

Zaprezentujemy naszą ofertę piasków hamulcowych z certyfikatem Instytutu Kolejnictwa. Będzie również okazja do obejrzenia wystawy zdjęć nadesłanych do konkursu „Z podróży koleją”.

Zapraszamy serdecznie.

11. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO

22-25.09.2015, Gdańsk

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Międzynarodowych Targów Gdańskich

Sandmix, hala F stanowisko nr 60


 „Z podróży koleją”: koniec przyjmowania zgłoszeń konkursowych

Zakończyliśmy już przyjmowanie zgłoszeń w naszym konkursie fotograficznym. Otrzymaliśmy ponad 300 zdjęć. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie. Jury już debatuje i niebawem poznamy zwycięzców.


Sandmix ogłasza konkurs fotograficzny „Z podróży koleją”

Od początku XIX wieku kolej skraca dystans, ułatwia podróże do nowych miejsc. W te wakacje Sandmix zachęca do podróży pociągami i zatrzymania ich w obiektywie.

Konkurs promuje wakacyjne podróże pociągiem. Uczestnikiem może zostać każdy, kto fotografuje i podróżuje koleją. Prace konkursowe należy przesyłać do 21 sierpnia poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie www.sandmixkonkurs.pl.

Do wygrania cenne nagrody rzeczowe.


Sandmix o branży kruszyw na portalu nbi.com.pl

Inwestycje infrastrukturalne z nowej puli dotacji unijnych na lata 2014-2020 to szansa na ożywienie w budownictwie i sektorach dostawców jak branża kruszyw, w której wciąż istnieje duża nadpodaż produkcji.

– Budownictwo to jeden z głównych odbiorców kruszyw, jednak w wyniku niedostatecznego wykorzystania potencjału branży, producenci muszą stawiać na elastyczność i szukanie nowych rynków zbytu. Wyznacznikiem konkurencyjności staje się jakość, rynek wymusza również dywersyfikację usług  zauważa Andrzej Rams z firmy Sandmix, producenta suszonych kruszyw kwarcowych.

Artykuł „Rynek kruszyw musi być elastyczny” jest dostępny na portalu Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne: http://www.nbi.com.pl/rynek-kruszyw-musi-byc-elastyczny/.

Zapraszamy do lektury.


Informacja o piasku na Spitsbergen na portalu magazynkruszywa.pl

Magazyn „Kruszywa” na swojej stronie internetowej poinformował o dostawie piasku Sandmix dla projektu POROCO, którego członkowie w lipcu br. wyruszą na wyprawę badawczą na Spitsbergen.

Treść informacji pod adresem: http://magazynkruszywa.pl/material[25692]

Zapraszamy do lektury.


Piasek Sandmix na Spitsbergenie

Sandmix dostarczył piasek dla grupy badawczej Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego, która w lipcu br. wyruszy w wyprawę na Spitsbergen w ramach projektu POROCO.

POROCO to projekt badawczy poświęcony ewolucji wybrzeży skalistych w Arktyce i Antarktydzie. W pierwszej wyprawie w ramach projektu, na Spitsbergenie badacze będą wykonywać odwierty w skałach, a następnie umieszczać w szczelinach rury pcv wypełnione piaskiem kwarcowym Sandmix. Celem jest monitoring termiczny wieloletniej zmarzliny rejonu arktycznego.

Grupie POROCO życzymy sukcesów w projekcie badawczym.


O piasku hamulcowym Sandmix dla łódzkiego MPK na portalu kieruneksurowce.pl

Portal kieruneksurowce.pl po raz kolejny poinformował o naszych kruszywach dla pojazdów szynowych. Tym razem w serwisie pojawiła się informacja o wygranym przez Sandmix przetargu na dostarczenie piasku hamulcowego dla łódzkich tramwajów.

Pełna treść artykułu pod adresem: http://www.kieruneksurowce.pl/artykul,18459,lodzkie-tramwaje-z-piaskiem-hamulcowym-sandmix.html

Zapraszam do lektury.


Łódzkie tramwaje z piaskiem Sandmix

Sandmix wygrał przetarg na dostawę piasków hamulcowych dla łódzkiego MPK.

Nasza firma dostarczy MPK Łódź kilkaset ton piasku o granulacie 0,8-1,2 przeznaczonego do piasecznic tramwajowych. Produkt posiada certyfikat jakości Instytutu Kolejnictwa.

Piasek hamulcowy, czyli wyspecjalizowany piasek kwarcowy jest podstawowym elementem systemów piaskowania, które umożliwiają sprawne hamowanie i rozpędzanie tramwaju. W zamówione piaski hamulcowe zostaną wyposażone m.in. tramwaje PESA Swing i PESA 122N.

Umowę na dostawę piasku podpisano na 24 miesiące. Obejmuje również transport. Piasek zostanie częściowo dostarczony w papierowych 25-kilogramowych workach, część przy użyciu wyspecjalizowanego transportu – autocysterny, którą dysponuje Sandmix.


VII Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku

Sandmix zgłębia temat nowoczesnych technologii wydobywania żwiru i piasku. W dniach 11-12 czerwca jesteśmy w Rzeszowie, gdzie odbędzie się VII Konferencja Naukowo-Techniczna Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku organizowana przez magazyn „Kierunek Surowce”.


Nowe inwestycje na kolei i piaski hamulcowe. Sandmix dla portalu Inwestycje.pl

Do 2023 roku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wyda miliardy na transport kolejowy

Modernizacja sieci, nowoczesny tabor, zwiększenie bezpieczeństwa – to plany rozwoju polskiej kolei na najbliższe lata. Unia Europejska stawia na transport szynowy przyjazny dla środowiska, dotując inwestycje w kolej i tramwaje.

W materiale, który ukazał się na portalu Inwestycje.pl pojawiła się wypowiedź Andrzeja Ramsa z Sandmix, który zwrócił uwagę na znaczenie inwestycje w piaski hamulcowe i ich jakość w bezpieczeństwie pojazdów szynowych:
– Wysokokwarcowe piaski suszone to jeden z elementów systemu hamowania w pojazdach szynowych, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego tak ważna jest ich wysoka jakość poparta certyfikatami wyspecjalizowanych instytucji badawczych jak np. Instytut Kolejnictwa.– mówi Andrzej Rams z Sandmix, producenta i dostawcy piasków hamulcowych dla pojazdów szynowych.

Artykuł dostępny pod adresem: http://inwestycje.pl/logistyka_transport/Do-2023-roku-Ministerstwo-Infrastruktury-i-Rozwoju-wyda-miliardy-na-transport-kolejowy;259592;0.html


O piaskach hamulcowych Sandmix na portalu kieruneksurowce.pl

Portal kieruneksurowce.pl poinformował o przyznaniu certyfikatu Instytutu Kolejnictwa naszym piaskom hamulcowym.

Pełna treść artykułu dostępna pod adresem: http://www.kieruneksurowce.pl/artykul,17909,piaski-hamulcowe-sandmix-z-certyfikatem-instytutu-kolejnictwa.html

Zapraszamy do lektury.


Piaski hamulcowe Sandmix z certyfikatem Instytutu Kolejnictwa

Piasek kwarcowy stosowany w pojazdach szynowych pozytywnie przeszedł testy Ośrodka Jakości
i Certyfikacji Instytutu Kolejnictwa.  

Piasek hamulcowy to starannie wyselekcjonowany piasek kwarcowy używany w piasecznicach pojazdów szynowych. Systemy piaskowania są niezbędnym elementem wyposażenia taboru, ponieważ umożliwiają sprawne rozpędzania i hamowanie tramwaju lub pociągu.

Wyrób Sandmix spełnił szereg wymagań odnośnie właściwości fizyko-chemicznych, które gwarantują bezpieczeństwo
w eksploatacji pojazdu szynowego. Certyfikacja Instytutu Kolejnictwa obejmuje następujące granulacje piasku: 0,4-0,8 mm, 0,71-1,6 mm oraz 0,7-1,2 mm. Certyfikat zgodności CZ IK 1/2015 został przyznany na trzy lata, nasza firma może się nim posługiwać do 2018 roku.


Piaski hamulcowe w ofercie Sandmix

Sandmix poszerza swoją ofertę o piasek dla pojazdów szynowych. Oferujemy starannie wyselekcjonowany suszony piasek kwarcowy wykorzystywany w taborach kolejowym i tramwajowym. Użycie piasku hamulcowego zapewnia bezpieczeństwo transportu, umożliwiając sprawne hamowanie i rozpędzanie pojazdu.

W eksploatacji taboru kluczowe jest zapewnienie odpowiednich warunków przy zatrzymywaniu pociągu na dystansie, który nie przekracza dopuszczalnej długości drogi hamowania, a także sprawnej regulacji prędkości i utrzymania unieruchomionego taboru na spadku. Wpływa to na komfort jazdy i bezpieczeństwo podróżnych. W tym celu używa się specjalnych piasków hamulcowych.

Bezpieczeństwo pojazdu szynowego

Właściwe rozpędzenie oraz hamowanie są najważniejszymi czynnościami w prowadzeniu tramwaju lub pociągu. Suszony piasek wykorzystuje się w systemach piaskowania, gdyż zwiększają przyczepność pomiędzy kołem, a szyną. Piaskowanie działa podczas hamowania oraz rozruchu pojazdu. Może być uruchamiane przez motorniczego lub automatycznie, w sytuacji hamowania awaryjnego lub poślizgu. W przypadku rozpędzania pojazdu piasecznice ze specjalnych dysz wysypują piasek pod koła jezdne wagonu, poprawiając ich przyczepność. W konsekwencji eliminuje to zagrożenie poślizgu. Natomiast przy hamowaniu piasecznica wydmuchuje piasek sprężonym powietrzem pomiędzy koło i szynę.

Najwyższa jakość

Kruszywa przeznaczone do taborów muszą posiadać określone parametry pod względem granulatu, poziomu wilgotności oraz zawartości kwarcu. Spełnienie najwyższych europejskich norm jakości kwalifikuje je do wykorzystania w pojazdach szynowych. Piasek hamulcowy Sandmix spełnia europejskie wymogi dotyczące granulacji, czystości, poziomu wilgotności, zawartości kwarcu oraz twardości. Nasze produkty zdały testy przeprowadzone w Pracowni Badań Stanowiskowych Laboratorium Badań Taboru Instytutu Kolejnictwa. Wysoka jakość jest wynikiem wielu badań i testów.

Oferujemy piasek spełniający europejskie normy oraz dostosowany do piasecznic konkretnego typu i pojazdu. Zapewniamy również odpowiednie pakowanie produktu, które ułatwi załadunek.

Więcej informacji na stronie www.piaskihamulcowe.pl 


Sandmix na gali opolskich Diamentów Forbesa

14 maja podczas uroczystej gali w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym w Opolu zostały rozdane Diamenty Forbesa, czyli wyróżnienia dla firm m.in. z województwa opolskiego, które w latach 2011-2013 osiągnęły największy wzrost wartości. Sandmix zajął wysokie 3. miejsce w kategorii małych firm. Dyplom odebrał prezes Sandmix – Piotr Gamoń.

Fotorelacja z wydarzenia jest dostępna na stronie Diamentów Forbesa: http://diamenty.forbes.pl/rozdanie-opolskich-diamentow-forbesa,artykuly,194450,1,1,21.html


Wesołych Świąt Wielkanocnych

życzy Sandmix.


Sandmix Diamentem Forbesa 2015

Nasza firma po raz kolejny znalazła się w rankingu Diamentów Forbesa. To zestawienie przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najszybciej zwiększyły swoją rynkową wartość.

Sandmix został wyróżniony tytułem Diamentu Forbesa 2015 w kategorii firm z przychodem od 5 do 50 mln zł uzyskanym w 2013 roku. W województwie opolskim zajęliśmy 2. miejsce. Ranking analizuje dane finansowe obejmujące lata 2011-2013 – w tym czasie wzrost wartości odnotowany przez Sandmix wyniósł 59,4 proc.

– To dla nas bardzo ważna nagroda, zostaliśmy wyróżnieni przez miesięcznik Forbes po raz drugi, a to świadczy o rosnącej wartości rynkowej naszej firmy i jej dynamicznym rozwoju − mówi Piotr Gamoń, Prezes Zarządu Sandmix.

Na liście Diamentów Forbesa znalazły się firmy, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. Sposób wyceny opiera się na metodzie szwajcarskiej według której wartość przedsiębiorstw jest mierzona średnią ich wartości majątkowej i dochodowej. Metoda ta umożliwia zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

To już dziewiąta edycja rankingu, przeprowadzanego przez miesięcznik „Forbes” we współpracy z analitykami Binsode Polska.


Sandmix Gepardem Biznesu 2013 w branży wydobywczej 

Z przyjemnością informujemy, że Sandmix zajął wysokie miejsce w rankingu 50 najdynamiczniejszych przedsiębiorstw branży wydobycie żwiru, piasku, gliny, kaolinu, torfu oraz soli w ramach plebiscytu Gepardy Biznesu.

Ranking został przygotowany przez Instytut Nowoczesnego Biznesu i  Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma”. Jego celem jest m.in. promowanie dynamicznie rozwijających się firm według wzrostu ich wartości rynkowej.

Analizy finansowe przeprowadziła Wywiadownia Handlowa Infocredit. W tym roku wyłoniła firmy, które w latach 2011-2012 osiągnęły każdego roku min. pół miliona zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału własnego była dodatnia. Kryteria spełniły 93 firmy z branży wydobycie żwiru, piasku, gliny, kaolinu, torfu i soli. Firma Sandmix znalazła się na 9. miejscu.

Ranking został opublikowany na stronie Organizatora: http://businessnow.pl/4713,gepardy-biznesu-2013-branzy-wydobycie-zwiru-piasku-gliny-kaolinu-torfu-soli.html

Nasza firma otrzymała również tytuły: Efektywna Firma 2013 oraz Mocna Firma Godna Zaufania 2013.

Dziękujemy za wyróżnienia.


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

życzy Sandmix.


8.12.2014 – Komentarz Prezesa Sandmix dla magazynu „Builder”

W najnowszym wydaniu „Buildera” (dodatek: Firmy i Ludzie sukcesu) Prezes Sandmix Piotr Gamoń udzielił komentarza na temat mijającego roku i perspektyw na 2015 rok dla branży budowlanej.

„Mijający rok upłynął pod znakiem ożywienia w budownictwie. Wzrost produkcji wpłynął także na dostawców, w tym sektor kruszyw. Naszej firmie 2014 rok przyniósł dobre wyniki  i był kolejnym etapem w zwiększaniu rynkowej wartości, czego potwierdzeniem było wyróżnienie Sandmix tytułem Diamentu Forbesa. Uważam, że nadchodzący rok przyniesie dalszą poprawę koniunktury i kolejne wzrosty, w tym zwiększenie popytu na materiały budowlane. Istotne będą również zmiany w kwestii jakości. Obecnie Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o wyrobach budowlanych. Zaostrzenie oceny jakości materiałów przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wymusi na dostawcach dbanie o najwyższe standardy i bezpieczeństwo swoich produktów. Nowe wymogi sprawiają, że wyróżnikiem na rynku powoli staje się jakość, a nie cena”.


20.11.2014 – Sandmix o żwirach i piaskach filtracyjnych dla portalu Kieruneksurowce.pl

„Kruszywa kwarcowe są wykorzystywane nie tylko w produkcji wyrobów budowlanych. Specjalistyczne piaski i żwiry stanowią materiał filtracyjny w uzdatnianiu wody pitnej, studniach i oczyszczalniach ścieków. O ich zastosowaniu decyduje wiele czynników i konieczność spełniania norm najwyższej jakości.” W materiale dyrektor ds. sprzedaży Andrzej Rams wskazał jakie właściwości fizykalno-chemiczne muszą posiadać kruszywa filtracyjne.

Artykuł dostępny pod adresem: http://www.kieruneksurowce.pl/artykul,12584,zwiry-i-piaski-filtracyjne-niezbedne-w-oczyszczaniu-wody-pitnej.html


29.10.2014 – Sandmix o wzroście popytu na materiały budowlane dla portalu   Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2015

Przybywa nowych inwestycji w budownictwie, a wraz z nimi wzrasta zapotrzebowanie na materiały budowlane. Coraz lepsza koniunktura w branży pozytywnie wpływa na kluczowych dostawców, takich jak sektor kruszyw.

W artykule Andrzej Rams, dyrektor ds sprzedaży Sandmix, zwrócił uwagę na ożywienie w sektorze produktów chemii budowlanej. To ważny dla producentów kruszyw sektor budownictwa,  który jest głównym odbiorcą piasków i żwirów kwarcowych.

Pełna treść tekstu dostępna pod adresem: http://www.budma.pl/pl/news/w_budownictwie_coraz_lepiej-rosnie_popyt_na_materialy_budowlane/


20.10.2014 – Sandmix o kruszywach w eksploatacji gazu łupkowego dla Interia.pl

„Rząd pracuje nad stworzeniem otoczenia prawnego dla inwestycji związanych z poszukiwaniem i eksploatacją węglowodorów, czego efektem jest tzw. pakiet ustaw łupkowych. Kwestie gazu niekonwencjonalnego dotyczą również polskiego sektora kruszyw, który jest kluczowym partnerem i dostawcą dla branży wydobywczej.”

W artykule ekspert Sandmix, Andrzej Rams wypowiedział się na temat szczelinowania hydraulicznego – metody eksploatacji węglowodorów, w której ważną rolę pełni piasek kwarcowy.

Pełna treść artykuły dostępna pod adresem: http://biznes.interia.pl/raport/gaz-lupkowy/news/piasek-kwarcowy-niezbedny-przy-lupkach,2052744,7573#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=32619&iwa_block=business_photos


1.10.2014 – Komentarz Prezesa Sandmix dla magazynu „Kruszywa”

W najnowszym numerze kwartalnika „Kruszywa” znalazła się wypowiedź Prezesa Zarządu Piotra Gamonia na temat przyszłości kruszyw alternatywnych.

„Kruszywa alternatywne stanowią bazę zasobową dla naturalnych surowców, jednak myślę, że jeszcze długa droga by zastąpiły je całkowicie, szczególnie w gałęziach przemysłu, w których potrzebny jest wytrzymały materiał wykonany z kruszyw wysokiej jakości o odpowiednich parametrach fizyko-chemicznych. Nie wszystkie surowce wtórne spełniają ten warunek.”

Więcej informacji dziale Krótko i na temat w numerze 4/2014 magazynu „Kruszywa”.


30.09.2014 – Sandmix na Facebooku

Na naszym oficjalnym profilu:  https://pl-pl.facebook.com/sandmix.naturalnie.doskonale znajdą Państwo aktualności z branży, wartościowe publikacje i ciekawostki naukowe. Zapraszamy.


27.08.2014 – Andrzej Rams z Sandmix  o dobrej passie w budownictwie przemysłowym dla Inzynierbudownictwa.pl

Na stronie magazynu Inżynier Budownictwa pojawił się tekst z komentarzem dyrektora ds. sprzedaży Sandmix Andrzeja Ramsa na temat nowych obiektów przemysłowych i magazynowych m.in. centrum magazynowo-dystrybucyjnego Sandmix w Sosnowcu.

„Nie tylko deweloperzy cieszą się z ożywienia w branży. Nowe centra logistyczne, rozbudowa parków przemysłowych i specjalnych stref ekonomicznych pokazują, że wciąż utrzymują się tendencje wzrostowe w budownictwie obiektów magazynowych i przemysłowych”.

Artykuł dostępny pod adresem: http://www.inzynierbudownictwa.pl/biznes,raporty,artykul,dobra_passa_w_budownictwie_magazynowym_i_przemyslowym,7658


28.07.2014 – Andrzej Rams o czynnikach decydujących o wysokiej jakości materiałów budowlanych dla Chemiaibiznes.pl

W artykule opublikowanym na portalu chemiaibiznes.pl ekspert Sandmix wypowiedział się na temat wyznaczników jakości naturalnych surowców, który są podstawą inwestycji w budownictwie.

„Sektor budowlany nie może funkcjonować bez produktów chemii budowlanej. Z kolei ich jakość zależy od surowców używanych w produkcji. Dlatego niezwykle ważne jest utrzymywanie standardów jakości, poprzez działania związane z normalizacją i certyfikatami jakości”.

Artykuł dostępny pod adresem: http://www.chemiaibiznes.com.pl/newsy/news/3333.html


25.07.2014 – Nowa strony internetowa

Strona www.sandmix.pl zyskała nową odsłonę. Odwiedzający znajdzie na niej szczegółowe informacje na temat oferty Sandmix, aktualności z życia firmy, a także kompendium wiedzy na temat zastosowania piasków i żwirków kwarcowych.


31.01.2014 – Sandmix Diamentem Forbesa 2014

Mamy zaszczyt poinformować, że nasza firma znalazła się w prestiżowym gronie Diamentów miesięcznika Forbes. To zestawienie przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najszybciej zwiększały swoją rynkową wartość. Sandmix został wyróżniony tytułem Diament Forbesa 2014 w kategorii firm z przychodem od 5 do 50 mln zł.


7.01.2014 – Otwarcie centrum magazynowo-dystrybucyjnego w Sosnowcu

Z przyjemnością informujemy o otwarciu centrum magazynowego Sandmix na terenie Śląskiego Centrum Logistycznego. Magazyn funkcjonuje przez 6 dni w tygodniu w systemie całodobowym, dzięki czemu wysyłka towarów odbywa się bez opóźnień. Dzięki lokalizacji w pobliżu autostrady A4, możliwy będzie sprawny transport zamówionych przez klientów partii towarów.

O naszym nowym centrum informuje Ekspert Budownictwa: http://www.ekspertbudowlany.pl/aktualnosc/id2864,sandmix-otworzyl-calodobowecentrum-magazynowo-dystrybucyjne